Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Będzie chodnik od Chełmca do Rdziostowa

25 października 2019 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski gościł dzisiaj dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rdziostowie. Wszystko w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”. Każdy z uczniów miał na sobie kamizelkę, a od starosty otrzymał odblaski, które można nosić przypięte do plecaka lub nałożyć na ubranie.

Dzieci zwróciły się do starosty z prośbą o budowę chodnika, który połączyłby Rdziostów i Chełmiec. To trasa uczęszczana przez pieszych, ale też niebezpieczna z uwagi na duży ruch samochodowy.

- Mamy tę inwestycję w planach na przyszły rok – powiedział starosta Marek Kwiatkowski. – Nie jest wykluczone, że już na wiosnę prace będą zakończone. Bezpieczeństwo pieszych jest dla nas sprawą priorytetową. Staramy się szybko reagować i rozwiązywać problemy w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Dziękuję za waszą wizytę i za to, że promujecie zasady bezpiecznego poruszania się. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, kiedy chodnik będzie już gotowy, przespacerujemy się nim od Chełmca do Rdziostowa – dodał starosta Marek Kwiatkowski.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...