Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Agropromocja 2019: rolniczy weekend w Nawojowej

7 września 2019 r.

W ten weekend Nawojowa ponownie jest rolniczą stolicą regionu za sprawą kolejnej edycji Agropromocji. W imprezie przyciągającej z roku na rok coraz więcej wystawców i zwiedzających wziął udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Zofia Nika, przewodniczący RPN Roman Potoniec oraz radni powiatowi.

- Agropromocja jest największym wydarzeniem plenerowym branży rolniczej w Małopolsce. Kilkuset wystawców prezentuje swój dorobek, wyroby i usługi. Nie brakuje też wystawców indywidualnych: twórców ludowych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, producentów żywności ekologicznej i pszczelarzy. W Agroporomocji udział biorą urzędy gmin reklamujące swój region, placówki naukowe, instytucje obsługujące rolnictwo. To wszystko sprawia, że ta impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej odwiedzających i to nie tylko rolników – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – To doskonała reklama naszego regionu.

Głównym celem wystawy jest promocja najlepszych produktów i firm sfery agrobiznesu, ułatwienie kontaktów biznesowych między rolnikami i przedsiębiorcami, a także przedstawienie dorobku gospodarczego i kulturowego Małopolski, w tym szczególnie produktu regionalnego, agroturystyki i rękodzieła Sądecczyzny. Na Agropromocji można zobaczyć i kupić wszystko to, co ma do zaoferowania małopolska wieś.

- Ale to impreza nie tylko dla rolników. Co prawda spora część wystawców jest związana z rolnictwem, ale podczas Agropromocji nie brakuje chętnych do zakupienia różnych gatunków sadzonek kwiatów i krzewów, spróbowania pysznych potraw regionalnych, dotknięcia żywych zwierząt, które są szczególnie fascynujące dla dzieci. Można również posłuchać występów zespołów regionalnych. Są wystawcy oferujący wypoczynkową infrastrukturę ogrodową, wyposażenie domów na działkach, a nawet kominki. To wszystko sprawia, że Agropromocja przyciąga również wiele osób z miast. Jest okazją do sprawdzenia najnowszych trendów rolniczych, ale też miejscem, gdzie można przyjechać z rodziną i spędzić czas jak na pikniku.

Wystawa jest zlokalizowana na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia imprezy, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył puchar Wojciechowi Długoszowi – Mistrzowi Województwa Małopolskiego w Konkursie Agroliga 2019 w kategorii Rolnik oraz szefowi Winnicy Chodorowa - Mistrzowi Województwa Małopolskiego w Konkursie Agroliga 2019 w kategorii Firma. Pogratulował też pozostały zwycięzcom konkursu.

Gości witał pełniący obowiązki dyrektora Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach - Dominik Pasek. Obecni byli parlamentarzyści, radni wojewódzcy, wójtowie, burmistrzowie, radni powiatowi i gminni. Oficjalnie Agropromocję otworzył starosta Marek Kwiatkowski i wójt gminy Nawojowa Stanisław Kiełbasa. Całość prowadziła Bernadetta Wąchała- Gawełek, a czas umilała zwiedzającym Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka.

Agropromocja odbywa się po raz 29. Zwiedzający mogą zapoznać się z ofertą rynkową firm działających w sferze agrobiznesu - wyroby i usługi zaprezentowało kilkaset firm z branży rolniczej i okołorolniczej, wystawców indywidualnych oraz instytucji. Nie zabrakło też pokazów, konkursów, występów zespołów artystycznych i degustacji potraw.

Impreza potrwa do jutra.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...