Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

AGRO tradycyjnie w Nawojowej – tutaj po prostu trzeba być!

22 sierpnia 2022 r.

Rolnicy, ogrodnicy, hodowcy i wszyscy, których interesuje zdrowa żywność mają już zarezerwowane stoiska na wystawie AGRO Nawojowa. Impreza, która od wielu lat przyciąga tłumy wystawców i zwiedzających odbędzie się 3 i 4 września 2022 r. w stałym miejscu – właśnie w Nawojowej. Dodatkową atrakcją będą Dożynki Powiatowe i pokaz strzyżenia owiec.

- To będzie naprawdę duże wydarzenie – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mamy wielu partnerów, wiele firm i przedsiębiorców, którzy współpracują z nami od lat. Dobrze wiedzą, że zaprezentowanie się podczas wystawy w Nawojowej przynosi same korzyści. Tym bardziej, że przez dwa dni trwania imprezy, do Nawojowej przyjeżdżają mieszkańcy całej Małopolski. Już dziś zapraszam do udziału w AGRO Nawojowa w pierwszy weekend września! Tutaj  po prostu trzeba być.

- Oczywiście występy zespołów i liczne pokazy to tylko jedna z propozycji podczas dwudniowej wystawy - dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Przez cały czas trwania imprezy, goście mogą zwiedzać wszystkie stoiska, próbować potraw regionalnych, sprawdzać nowoczesny sprzęt rolniczy, oglądać pokazy zwierząt. Nie zabraknie atrakcji i specjalnego miejsca dla najmłodszych, gdzie będą mogli się pobawić i miło spędzić czas. Należy podkreślić, że to wydarzenie zyskuje dodatkowy wymiar, ponieważ po raz pierwszy organizujemy Dożynki Powiatu Nowosądeckiego – impreza ma być również podziękowaniem za tegoroczne plony i pokazaniem codziennej pracy rolników, sadowników i hodowców - szczególnie w naszym trudnym, górskim terenie. Obecna wieś to nowoczesne metody produkcji i nowoczesny sprzęt, zadbane gospodarstwa i dopłaty na rozwój gospodarstw.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Nowosądecki wraz z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Nawojowej i Stowarzyszeniem Nowa Inicjatywa.

Współorganizatorami imprezy są miasta i gminy Sądecczyzny oraz: Małopolska Izba Rolnicza, Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa oddział Kraków oraz Lasy Państwowe – dyrekcja w Krakowie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Fundacja Sądecka.

Patronat nad wystawą objął Henryk Kowalczyk - wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...