Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Absolwent starosądeckiego LO najlepszy w konkursie Towarzystwa Ekonomistów Polskich

27 lipca 2022 r.

 

Kacper Tokarczyk, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu został zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Młody Ekonomista, organizowanego przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich (TEP).

- Kacper mocno wpisał się w historię naszej szkoły – podkreśla Krzysztof Szewczyk, dyrektor LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. - Był wyróżniającym się uczniem klasy sportowej, uwielbiał piłkę nożną, ale potrafił też umiejętnie łączyć sportowe pasje z nauką. Szczerze gratuluję mu sukcesu.

Kacper Tokarczyk ukończył studia licencjackie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku ekonomia. Jest dwukrotnym stypendystą rektora, który docenił jego osiągnięcia naukowe. W konkursie Młody Ekonomista, adresowanym do osób pasjonujących się ekonomią i towarzyszącym jej zjawiskom społeczno-gospodarczym doceniono jego referat pt. "Polska jako państwo opiekuńcze a długookresowe perspektywy rozwoju w obliczu "czarnych łabędzi". Kapituła konkursu, której przewodniczył dr hab. Leszek Balcerowicz (Szkoła Główna Handlowa TEP) oceniła, iż praca Kacpra Tokarczyka zasługuje na pierwsze miejsce. Konkursowa gala połączona z wręczeniem nagród odbędzie się w październiku w Warszawie.

Fot. Archiwum Kacpra Tokarczyka

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...