Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

70 lat OSP Krużlowa Niżna – nowy samochód i podziękowania za służbę

20 czerwca 2022 r.

Siedem Srebrnych Jabłek Sądeckich wręczył wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk zasłużonym i wyróżniającym się druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Krużlowej Niżnej.

Okazją do uhonorowania strażaków ochotników były uroczyste obchody 70-lecia jednostki. W jej skład wchodzi łącznie około 70 osób, w tym 24 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Z okazji jubileuszu złożyli oni uroczyste ślubowanie na sztandar. Na druhów pasował ich st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu.

 

Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali druhowie Zdzisław Chramęga, Marcin Bednarz, Tadeusz Fyda, Włodzimierz Chronowski, Stanisław Fyda, Jacek Klocek i Tadeusz Baran. To wyraz wdzięczności za ofiarną ochotniczą służbę oraz działania na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na Sądecczyźnie.

Jubileuszowe obchody były też okazją do poświęcenia wozu bojowego mercedes atego. Druhowie pozyskali go w październiku 2020 r., jednak ze względu na pandemię wywołaną przez COVID-19 zrezygnowano wówczas z uroczystego oddania pojazdu. Wóz bojowy poświęcił ks. Marek Szewczyk, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Krużlowej. Kluczyki do pojazdu przekazał druhom wójt gminy Grybów Jacek Migacz.

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...