Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

3 miliony złotych dla Powiatu!

23 września 2022 r.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał dzisiaj promesę na 3 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację drogi powiatowej w Piwnicznej-Zdroju – ul. Zagrody Łomnica wraz z dwoma mostami znajdującymi się w Piwnicznej i Łomnicy. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, a promesy wręczali: Edward Siarka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa wraz z Pawłem Szczygłem – dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Promesy otrzymali także wójtowie gmin: Korzenna, Łabowa, Łososina Dolna, Nawojowa i burmistrz Starego Sącza. Razem, z kwotą dla Powiatu Nowosądeckiego, suma dofinansowania przekracza 4,5 mln zł.

- Lasy Państwowe od wielu lat współdziałają z samorządami – mówił wiceminister Edward Siarka. – Wiemy, jak ważna jest ta współpraca i jakie korzyści płynął z niej dla mieszkańców poszczególnych gmin. Tym bardziej, że na Sądecczyźnie jest sporo terenów leśnych, a turyści chętnie korzystają z dróg dojazdowych i parkingów zbudowanych wspólnymi siłami.

- Bardzo dziękujemy za te promesy – powiedział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski w imieniu samorządowców. – Zarówno pan minister Edward Siarka, jak i dyrektor Paweł Szczygieł bardzo dbają o nasz region. Cieszę się, że mamy takich sojuszników. Środki, które dzisiaj otrzymaliśmy na pewno zostaną szybko wydane, a mieszkańcy i turyści będą niebawem mogli korzystać z nowych dróg i mostów.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Edward Siarka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa, Paweł Szczygieł – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, wójt gminy Łabowa Marta Słaby, wójt Łososiny Dolnej Andrzej Romanek, zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki, zastępca wójta Korzennej – Kazimierz Ogorzałek oraz Marzena Gawlik – szefowa GOPS Nawojowa

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...