Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

22. rok akademicki w nowosądeckiej PWSZ

4 października 2019 r.

Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Zofia Nika wzięła dziś udział w 22. Inauguracji Roku Akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, połączonej z otwarciem Centrum Symulacji Medycznej w Instytucie Zdrowia tej uczelni.

Podczas uroczystości rektor PWSZ dr hab. inż. Mariusz Cygnar, profesor PWSZ, pasował na studentów przedstawicieli poszczególnych kierunków. Wręczył też puchary studentom za wyjątkowe sukcesy w dziedzinie sportu.

Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec odznaczył Krzyżami Zasługi i Medalami Za Długoletnią Służbę pracowników naukowych uczelni.

Ważną częścią uroczystości było otwarcie Centrum Symulacji Medycznej, wyposażonego w karetkę pogotowia, gabinety lekarskie, sale Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz salę chorych, w której rolę pacjentów pełnią mówiące fantomy. Otwarcie poprzedził pokaz działania ratowników, udzielających pomocy mężczyźnie, który nagle stracił przytomność.

Dodajmy, że w tym roku akademickim w sądeckiej PWSZ studiować będzie ponad 3600 osób, w tym 1266 studentów pierwszego roku. Kształcą się oni na 16 kierunkach studiów I stopnia, sześciu II stopnia i dwóch magisterskich.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...