Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Nad Jezioro Rożnowskie pojedziemy po nowej nawierzchni

21 grudnia 2020 r.

Kierowcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni położonej na drodze powiatowej Wytrzyszczka - Tropie - Bartkowa-Posadowa w miejscowości Rożnów. Bardzo uczęszczana - szczególnie przez turystów w okresie wakacji - droga została gruntownie zmodernizowana na odcinku prawie 2,3 km.

- Wyboista droga zmieniła się nie do poznania. Drogowcy całkowicie zdarli starą nawierzchnię i wykonali od nowa wszystkie warstwy asfaltowe - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wraz z wójtem gminy Gródek nad Dunajcem Józefem Tobiaszem oglądał wykonane prace. - Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 1,15 miliona złotych i został w całości pokryty z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Z przeprowadzonych prac cieszą się szczególnie mieszkańcy Rożnowa, dla których nowa nawierzchnia to nie tylko komfort podróżowania, ale również poprawa bezpieczeństwa. W poprzednich latach we współpracy z gminą Gródek nad Dunajcem zostały wykonane chodniki na całej długości położonej teraz nawierzchni.

- Obecnie można bezpiecznie i komfortowo przejechać lub przejść cały odcinek drogi od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Witowic do trasy na zaporę w Rożnowie przy zabytkowym kościółku w Rożnowie - dodaje wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz.

W planach na przyszły rok jest jeszcze wykonie oznakowania poziomego na całym zmodernizowanym odcinku drogi oraz wymiana starych betonowych barier na nowe.

- Bardzo dziękujemy staroście i Zarządowi Powiatu za tę inwestycję - mówi sołtys Rożnowa Marek Szabla. – Ta ruchliwa droga, szczególnie w okresie letnim, była już bardzo zniszczona. Teraz jeździ się po niej komfortowo.

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...