Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

10-lecie Nowosądeckiej Izby Turystycznej

15 maja 2009 r.

Nowosądecka Izba Turystyczna obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia swojego istnienia...

Nowosądecka Izba Turystyczna obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia swojego istnienia. Podczas uroczystości, które odbyły się w Czarnym Potoku podsumowano dotychczasową działalność NIT-u, a także dokonano wyboru władz. Po raz czwarty z rzędu prezesem został Aleksander Giertler.

Pierwszym działaniem starego/nowego prezes NIT-u było podpisał umowy o współpracy z prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej doc.dr Zdzisławą Zacłoną. Umowa określa warunki odbywania praktyk studenckich przez studentów PWSZ kształcących się na kierunkach związanych z obsługa ruchu turystycznego. Praktyki odbywać się będą w przedsiębiorstwach zrzeszonych w NIT.

Z okazji okrągłej rocznicy życzenia wszelkiej pomyślności oraz pamiątkowy grawerton dla wszystkich członków Izby, na ręce Aleksandra Giertlera złożył starosta nowosądecki Jan Golonka.

- Pragnę złożyć serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za lata mozolnej pracy na rzecz promocji wizerunku Sądecczyzny. NIT od początku swojego istnienia integrował środowiska turystyczne i przyczyniał się do upowszechniania wizerunku naszego regionu co zaowocowało większą ilością turystów na Sądecczyźnie - podkreślił starosta.

Uroczystość była okazją do podziękowań i uhonorowania najbardziej aktywnych członków NIT-u, a także ludzi, którzy od lat swoim zaangażowaniem i pracą przyczyniają się do rozwoju i promocji turystyki na Sądecczyźnie. Najwyższe odznaczenie starosty nowosądeckiegoZłote Jabłko Sądeckieprzyznano: Hotel „Perła Południa „ Rytro oraz Kolej Gondolowa „Jaworzyna Krynicka".

Złote Jabłko Sądeckie dla Hotelu "Perła Południa"
odebrał Stanisław Wysocki

Srebrne Jabłkootrzymali: Sanatorium MSWiA „Continental" z Krynicy Zdrój, DW-L „Jagiellonka" z Krynicy Zdrój, ODKCiS, „Celnik" z Muszyny, Biuro Turystyczne „Vector" z Muszyny, Tadeusz Chmielak „Perła Południa" Rytro oraz Barbara Bielak członek Zarządu NIT. Dyplom gratulacyjne wręczono: Andrzejowi Michalikowi, Krzysztofowi Żyłce, Jerzemu Kołodziejowi. Dyplomami wyróżniono również Sanatorium „Revita" z Muszyny i „Ryterski Raj" z Rytra.

Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys pogratulował przedstawicielom sądeckiej branży turystycznej i wręczył odznaczenia państwowe oraz wyróżnienia branżowe:

Złoty Krzyż Zasługiotrzymali: Stanisław Wysocki i Jan Tomaszek

Srebrny Krzyż Zasługi: Lucyna Sieja oraz Krystyny Murzyn

Brązowy Krzyż Zasługi: Andrzej Broda, Teresa Wójcik, Małgorzata Trojanowicz, Janina Michalik, Mróz Wacław, Marek Wojsław, Jerzy Giza i Maciej Zieliński.

Przyznano również specjalne odznaki„Za zasługi dla Turystyki",które otrzymali:

Janina Bałuc, Zygmunt Berdychowski, Małgorzata Borsukowska - Stefaniczek, Józef Broński, Andrzej Zarych, Marian Cycoń, Henryk Czarny, Ryszard Fryc, Michał Jasnosz, Stanisław Leśnik, Lucyna Pałyska, Alicja Popiela, Adam Sobczyk, Wojciech Szarota, Joanna Walter.

Na zakończenie pokrojono jubileuszowy tort.

Opracowanie: LJR AM BS

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...