Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Chociaż uczą się w technikach, będą mieli lekcje z wykładowcami uczelni wyższych

8 września 2020 r.

180 uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki skorzysta z dodatkowych zajęć, które sprawią, że po ukończeniu nauki, młodzież będzie miała większe szanse na znalezienie atrakcyjnej  pracy.

Program będzie realizowany od 1 września 2020 do 31 sierpnia 2021 r. Jego wartość t: 267 798,13 zł, w tym: dofinansowanie 254 408,22 zł; wkład własny Powiatu Nowosądeckiego: 13 389,91 zł.

W ramach projektu będą prowadzone zajęcia on-line przez nauczycieli akademickich/ doktorantów uczelni wyższych w formie wideokonferencji w czasie rzeczywistym z możliwością aktywnego włączenia się uczestników w dowolnej chwili trwania zajęć. Zajęcia zostaną przeprowadzone w obszarach tematycznych zadeklarowanych przez daną szkołę:

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Technikum: język angielski - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie; przedsiębiorczość - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Zespół Szkół im. Ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu,  Technikum: język angielski - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Wincentego Witosa w Nawojowej, Technikum: matematyka - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku, Technikum: język angielski - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju, Technikum: informatyka - zajęcia prowadzone przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej; Liceum ogólnokształcące: język angielski - zajęcia prowadzone przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.

Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Liceum Ogólnokształcące: język angielski - zajęcia prowadzone przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie; biologia - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, Liceum Ogólnokształcące: geografia - zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu: język angielski - zajęcia prowadzone przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.

Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie: chemia – zajęcia prowadzone przez Politykę Krakowską.

W ramach projektu zostaną również zorganizowane wyjazdy uczniów na zajęcia stacjonarne na uczelni wyższej we wszystkich wymienionych powyżej obszarach.

Uczestnikiem projektu może zostać osoba posiadająca status ucznia technikum/liceum jednej ze szkół:

Zespół Szkół im. k prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu,

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie,

Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku,

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Wincentego Witosa w Nawojowej,

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju,

Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie,

Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach,

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu,

Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie.

W ramach roku szkolnego 2020/2021 przewiduje się realizację 30 godzin zajęć on-line, w każdym z  obszarów tematycznych.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw na rynku pracy u  180 uczennic i uczniów techników i liceów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki poprzez udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych realizowanych przy wykorzystaniu nowoczesnych technik informacyjno-komunikacyjnych w okresie od 01.09.2020 roku do 31.08.2021 roku.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zobligowane są do zapoznania z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz złożenia kompletnie wypełnionych załączników do Regulaminu.

Dokumenty rekrutacyjne:

- Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

- Załącznik nr 1 Formularz zgłoszenia

- Załącznik nr 2 Oświadczenie ucznia

Projekt „Małopolska chmura edukacyjna w szkołach Powiatu Nowosądeckiego – V edycja” jest  współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.4. Małopolska Chmura Edukacyjna.

 

Pliki do pobrania

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...