YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Brąz dla Vanessy!

23 października 2019 r.

Na początku października w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim. W zawodach startowali głównie zawodnicy kadry narodowej i pretendenci do kadry.

Krynicki klub Arcus reprezentowały dwie najbardziej utytułowane zawodniczki: Agnieszka Lewandowska oraz Vanessa Malczewska. Po sukcesach Oliwii Budaj (złoto MP Juniorów) i Bartka Horoszki (złoto MP Juniorów młodszych) wzrósł apetyt na kolejne medale. Agnieszka odpadła w ćwierćfinałach i uplasowała się na piątym miejscu.

Szczęście dopisało natomiast Vanessie Malczewskiej, która uległa dopiero w walce o wejście do ścisłego finału i ostatecznie zajęła III miejsce. Jest to jej pierwszy medal w kategorii seniorek. Vanessa jest uczennicą III klasy Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju. Ma za sobą 11-letni staż zawodniczy i ponad 50 medali z imprez w kraju i za granicą.

W ten weekend, do Legionowa wyjeżdża na Puchar Polski blisko 30-osobowa reprezentacja Małopolski, a w tym 10 zawodników UKS ARCUS Krynica (reprezentacja Powiatu Nowosądeckiego).

W Pucharze Polski weźmie udział ponad 700 zawodniczek i zawodników z Polski i zza granicy.