Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Laury z okazji święta turystyki

12 października 2020 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz wicestarosta Antoni Koszyk wzięli dziś udział w Sądeckich Obchodach Światowego Dnia Turystyki. Wręczyli oni Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Sądeckie Laury Turystyczne w podziękowaniu za działalność na rzecz promocji regionu oraz budowanie jego potencjału turystyczno-gospodarczego.

Jest to już 21. edycja tego przedsięwzięcia, organizowanego przez Powiat Nowosądecki oraz Nowosądecką Izbę Turystyczną. Jest ono okazją do podkreślenia roli i znaczenia lokalnych firm oraz osób, które działają aktywnie w tej branży.

Złote Jabłko Sądeckie odebrali: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz, który wspiera działania powiatów w zakresie rozwoju turystyki i ekologii, Alicja Popiela – współorganizator produktu turystycznego, jakim jest Spływ Łodziami Doliną Popradu z Piwnicznej do Rytra (od 2000 r. jest to jedna z największych atrakcji Sądecczyzny) oraz Jolanta Padula, długoletnia pracownica Oddziału PTTK w Krynicy-Zdroju, od 2006 r. kierownik Biura Obsługi Ruchu Turystycznego.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymała Barbara Fiedor, która od 28 lat działa aktywnie na rzecz rozwoju i promocji regionalnych atrakcji turystycznych i cieszy się uznaniem środowiska.

- Branża turystyczna ma na Sądecczyźnie szczegolne znaczenie - podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. - W związku z pandemią koronawirusa przeżywa trudne chwile. Dlatego staramy się ją wspierać. Służyła temu m.in. nasza kampania, polegająca na prezentacji ponad 170 banerów, zachęcających do odwiedzania Sądecczyzny, umieszczonych w największych miastach Polski.

Akcję tę chwalił dziś wicemarszałek Tomasz Urynowicz, który uznał ją za najlepszą kampanię wizerunkową ostatnich lat.

Dodatkowo wyróżnienia otrzymali dziś: Wiesław Kossowski (Hotel Perła Południa), Andrzej Stawiarski (właściciel firmy gastronomicznej "Raj"), Hotel Litwiński z Tęgoborza, Ośrodek Rehabilitacji, Szkolenia i Wypoczynku im. Kapitana Jana Silhana w Muszynie oraz Czesław Kosiński, który od lat propaguje walory Sądecczyzny.

Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej przyznała wyróżnienia dla Marii Kulig – dyrektor sanatorium Wiktor Cechini Medical&SPA w Żegiestowie-Zdroju, TeresyWójcik z Ośrodka Wypoczynkowego Czercz w Piwnicznej-Zdroju oraz Grand Chotowa Hotel***SPA&Resort Chotowa.

Gala była też okazją do wręczenia Sądeckich Laurów Turystycznych. Zwycięzców wyłoniła kapituła konkursowa. W kategorii ośrodków wypoczynkowo-uzdrowiskowych za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie w 2020 roku wyróżniono Sanatorium LIMBA w Piwnicznej-Zdroju. Natomiast laureatem w tej kategorii zostało Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji – Agnieszka Tomaszewska-Ostrowska z Krynicy-Zdroju. Sądecki Laur Turystyczny przyznano za pakiet pobytowy "W zdrowym ciele zdrowy duch – oferta dla Seniora 60+".

W kategorii podmiotów świadczących usługi hotelarskie Sądecki Laur Turystyczny przyznano Hotelowi Prezydent****Medical SPA&Welness w Krynicy-Zdroju. Statuetkę przyznano za pakiet "Wakacje w górskim klimacie". Natomiast wyróżnienia otrzymali: Willa Poprad w Rytrze (pakiet wypoczynkowy w Dolinie Popradu z wyżywieniem), Hotel Klimek SPA w Muszynie (pakiet "Eksluzywny dotyk relaksu") oraz Hotel Beskid Nowy Sącz (pakiet "Damskie pogaduchy").

W kategorii organizatorzy turystyczni statuetkę otrzymało PTTK Oddział w Krynicy-Zdroju, nagrodzone za cykl pieszych wycieczek górskich "Wakacje z plecakiem".

W kategorii najlepsza inicjatywa turystyczna i okołoturystyczna najwyżej oceniono działania Daniela Lisaka z Krynickiej Organizacji Turystycznej, która zorganizowała Krynicki Rajd Rowerowy z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju, podczas którego promowano atrakcje turystyczne Sądecczyzny. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Grand Chotowa Hotel (za pakiet "Rodzinne wakacje 2020 nad zalewem w Chotowej") i Zuzanna Długosz – znana jako "Baba z gór" (za zaangażowanie w promocję atrakcji Muszyny i Powiatu Nowosądeckiego).

W kategorii agroturystyka statuetkę przyznano Genowefie Pilch-Lichoń (Pokoje Gościnne "U Basi" Rytro-Sucha Struga) za Quest Wyprawy Odkrywców – Spacer po Rytrze z hrabią Stadnickim.

W kategorii osobowość sądeckiej turystyki, za dokonania oraz inicjatywę w tej dziedzinie nagrodzono: Władysława Łoboza (PTT Nowy Sącz) i Konrada Rogozińskiego – wydawcę, fotografika i promotora Sądecczyzny.

Nagrody specjalne – czeki o wartości 1000 zł, przyznane przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego otrzymali Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej, Zuzanna Długosz, promująca walory Muszyny oraz Konrad Rogoziński.

W uroczystej gali, zorganizowanej z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, wzięli udział Andrzej Gut-Mostowy – wiceminister w Ministerstwie Rozwoju, odpowiedzialny za turystykę oraz Grzegorz Biedroń – prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Nagrody w imieniu prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla, wręczał Tomasz Baliczek – dyrektor Wydziału Turystyki i Sportu UM. Prezesa NIT Andrzeja Danka reprezentował Mariusz Borkowski – przewodniczący Kapitułu Konkursowej "Sądecki Laur Turystyczny". Przed publicznością wystąpiły finalistki Festiwalu Rockowego "Muzyka dla Wszystkich", a dynamiczny koncert zagrała Kapela Ciupaga.

Dodajmy, że galę poprzedziła część praktyczna – szkolenie pn. "Media społecznościowe w branży turystycznej – korzyści i wyzwania".

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...