Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Złoto dla leśnika

12 lutego 2018 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył dzisiaj Złote Jabłko Sądeckie Władysławowi Samkowi - starszemu specjaliście ds. lasów niepaństwowych w Nadleśnictwie Nawojowa.

- Honoruje Pana tym wyróżnieniem w podziękowaniu za wieloletnią współpracę z samorządem Powiatu Nowosądeckiego oraz w dowód uznania działań na rzecz ochrony środowiska, budowania świadomości ekologicznej sądeczan i propagowania racjonalnej gospodarki leśnej – mówił starosta Marek Pławiak. – Życzę też dużo zdrowia i zrealizowania swoich zamierzeń na emeryturze.

Władysław Samek, po 46 latach pracy, odszedł właśnie na emeryturę. Od początku swojej pracy w Nadleśnictwie Nawojowa zajmował się lasami niepaństwowymi, nad którymi od 1999 r. nadzór w imieniu starosty - na zasadzie porozumienia - sprawuje Nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa.

- Dla Pana Władysława praca była pasją. Działał zawsze z wielkim zaangażowaniem, z poczuciem misji, z wielką dbałością o las i szacunkiem dla ludzi. Potrafił umiejętnie godzić sprzeczne nieraz interesy i łagodzić konflikty – mówi Stanisław Ryba, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. - Ma szczególne zasługi w zakresie realizacji programu zwiększania lesistości kraju, inwentaryzacji pomników przyrody i podnoszenia świadomości ekologicznej.

Oprócz pracy zawodowej, Pan Władysław pracował i nadal pracuje społecznie. Był prezesem oddziału LOP w Nowym Sączu. Jest członkiem Zarządu Wojewódzkiego LOP w Nowym Sączu i  Zarządu Głównego LOP w Warszawie. Był pomysłodawcą i współorganizatorem wielu akcji edukacyjno-przyrodniczych dla młodzieży organizowanych wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...