Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie za ofiarną służbę

3 maja 2018 r.

 

Jedno Złote i sześć Srebrnych Jabłek Sądeckich wręczył dziś starosta nowosądecki Marek Pławiak wyróżniającym się druhom z terenu miasta i gminy Muszyna. Towarzyszył mu radny powiatowy Stanisław Sułkowski.

Starosta wziął udział w uroczystych obchodach Gminnego Dnia Strażaka, który świętowano na muszyńskim rynku. Złotym Jabłkiem Sądeckim uhonorował druha Stanisława Franczaka z OSP w Złockiem. Srebrnymi wyróżnił druhów Jacka Tlałkę i Bartosza Gawęckiego (obaj z OSP w Muszynie), Krzysztofa Piotrowskiego i Andrzeja Źrołkę (obaj z OSP w Szczawniku) oraz Jerzego Janiszewskiego (OSP w Złockiem) i Stanisława Bołoza (OSP w Żegiestowie).

Specjalny Dyplom Starosty Nowosądeckiego otrzymał druh Władysław Klóska (OSP w Żegiestowie). Starosta Marek Pławiak podziękował mu w ten sposób za wieloletnią, ofiarną ochotniczą służbę i działania na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na Sądecczyźnie. Okolicznościowy grawerton starosta przyznał natomiast druhowi Adamowi Tlałce (OSP w Muszynie).

- To wyraz uznania za wieloletnią ofiarną i bezinteresowną służbę na rzecz mieszkańców Sądecczyzny - podkreślił starosta Marek Pławiak. - Ochotnicze Straże Pożarne są podstawą systemu bezpieczeństwa w powiecie nowosądeckim. Poświęcenie i pasja niesienia pomocy innym zasługuje na najwyższe laury. Tym bardziej, że druhowie ochotnicy poświęcają w ten sposób bliźnim swój czas, zdrowie i siły.

Obchody gminnego dnia strażaka były też okazją do wręczenia odznaczeń resortowych. Uhonorował nimi druhów starszy brygadier Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. Odznaki i wyróżenia wręczył też strażakom burmistrz Muszyny Jan Golba.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...