Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Zakończyliśmy budowę skrzydła szpitala powiatowego!

30 listopada 2017 r.

Główne prace budowlane przy nowym skrzydle szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju zostały zakończone. Obecnie trwa montaż specjalistycznego sprzętu. Zarówno „stary” jak i nowy obiekt są połączone, więc pacjenci i personel medyczny nie będą mieli żadnych problemów z poruszaniem się po budynkach.

-  Ekipa porządkuje obecnie przestrzeń wokół szpitala – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Jest to związane głównie z realizacją przyłącza energetycznego. Trwają też prace porządkowe wewnątrz budynku.

Podczas montażu sprzętu, zazwyczaj dochodzi do drobnych uszkodzeń czy zarysowań ścian, ale to już tylko „kosmetyka”.

- Wszystkie roboty i montaż urządzeń mają być zakończone w grudniu tego roku – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – Termin zostanie dotrzymany i pierwsi pacjenci zapewne pojawią się w styczniu po dokonaniu wszystkich niezbędnych odbiorów.

Przypomnijmy: wartość robót wynosi 13.649.847 zł. W budowanym nowym skrzydle szpitala znajdzie się między innymi oddział pediatrii, centralna sterylizatornia, blok operacyjny, anestezjologia i intensywna terapia. Kolejnych 7 milionów złotych pochłonie wyposażenie placówki w najnowocześniejszy sprzęt specjalistyczny.

(olsz)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...