Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wywalczyły indeksy na wyższe uczelnie

7 czerwca 2017 r.

 

Piątka uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej została laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczej w Lublinie. Zdobyte punkty dały im wymarzone indeksy na dowolną uczelnię w Polsce.

W eliminacjach centralnych wystartowało 238 uczniów z całego kraju. Droga do zwycięstwa podzielona była na dwa etapy. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu, składającego się z 60 pytań. Drugi, praktyczny, sprowadzał się do wykonania trzech zadań. Do finału zakwalifikowało się pięć uczennic szkoły w Nawojowej. Walczyły o jak najlepszy wynik, by sięgnąć po indeksy na wyższe uczelnie. Wszystkie zajęły czołowe miejsca w poszczególnych blokach tematycznych i otrzymały tytuł laureata.

Drugie miejsce (technologia żywności) wywalczyła Magdalena Baran, która otrzymała maksymalną ilość punktów w części praktycznej. Jej opiekunem była Teresa Sendecka. Drugie miejsce (architektura krajobrazu) zdobyła Katarzyna Czop (opiekunowie Maria Kiełbasa i Katarzyna Gucwa). Piąte miejsce (produkcja roślinna) przypadło w udziale Adriannie Długosz (opiekun Maria Kiełbasa).VIII miejsce (gastronomia) uzyskała Katarzyna Janowiec (opiekun Teresa Sendecka), XI miejsce (produkcja zwierzęca) wywalczyła Urszula Bałuszyńska (opiekun Anna Bartusiak).

(szel)

Fot. Archiwum szkoły

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...