Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wojewoda słuchał samorządowców

15 stycznia 2018 r.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się dzisiaj w Starostwie Powiatowym z samorządowcami subregionu sądeckiego. W spotkaniu uczestniczyli starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk i członek Zarządu Powiatu Marian Ryba. Obecny byli także poseł Jan Duda i radny wojewódzki Witold Kozłowski.

- Cieszę się, że cykl spotkań z samorządowcami Małopolski rozpoczyna się na Sądecczyźnie - podkreślił starosta Marek Pławiak. - To region szczególny, pełen przedsiębiorczych ludzi i energicznych samorządowców.

Wojewoda Piotr Ćwik odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Większość dotyczyła spraw dla samorządowców najpilniejszych, a więc przebiegu szybkiej drogi z Nowego Sącza do Brzeska (Sądeczanki) oraz pieniędzy na odbudowę dróg po powodziach.

- Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowuje prace projektowe i będzie się zastanawiać nad wyborem korytarza przebiegu tej drogi - mówił wojewoda Piotr Ćwik. - Co do tak zwanych powodziówek, to w tym tyugodniu będzie decyzja MSWiA w sprawie finansowania tych przedsięwzięć. Jest więc szansa, że gminy będą mogły wkrótce ogłaszać przetargi.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...