Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wnioski o dopłaty dla rolników w wersji elektronicznej

30 stycznia 2018 r.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że w tym roku uległy zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane będą w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna od 15 marca na stronie www.arimr.gov.pl.

Agencja będzie służyć pomocą techniczną, przeprowadzi też w gminach szkolenia z obsługi aplikacji. Od 15 marca w siedzibach ARiMR dostępne będą stanowiska internetowe, przy których rolnicy będą mogli z pomocą pracowników skorzystać z aplikacji eWniosekPlus. Pomocą będą też służyć instytucje i organizacje rolnicze, w tym Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Co istotne, w tym roku zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich możliwe będzie złożenie oświadczenia, w którym rolnik potwierdzi brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 r. Formularz dostępny będzie na stronie www.armir.gov.pl.

Oświadczenia będzie można składać od 15 lutego do 14 marca 2018 r. Z takiego rozwiązania będzie mógł korzystać rolnik, w którego gospodarstwie powierzchnia gruntów ornych wynosiła mniej niż 10 ha i ubiegał się w 2017 r. m.in. o jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową lub płatność do owiec i kóz.

Szczegółowe informacje dotyczące eWniosku i Oświadczenia dostępne w Punktach Informacyjnych w Biurach Powiatowych ARiMR, na stronie www.arimr.gov.pl lub pod bezpłatnym numerem infolinii 800 38-00-84.

(szel)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...