Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wirtualny świat w zasięgu ręki

1 sierpnia 2018 r.

 

Co najmniej 3700 mieszkańców województwa małopolskiego i świętokrzyskiego ma szansę zdobyć podstawowe umiejętnośći komputerowe i przydatne kompetencje cyfrowe, w tym wykorzystanie e-usług publicznych. Fundacja Collegium Progressus rusza z projektem pn. "Dostępny wirtu@lny świat", dofinansowanym z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-20.
Adresowany jest on do osób w wieku 25+, osób starszych w wieku 50+ oraz niepełnosprawnych. Grantobiorcami projektu mogą być jednostki samorządu terytorialnego na szczeblu gminnym, występując samodzielnie lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi z obu województw.

Czas realizacji grantu nie przekracza 12 miesięcy (od września 2018 r. do października 2019 r.), a wysokość przyznanego grantu wynosi od 15.000 do 150.000 zł. Co istotne, nie jest wymagany wkład własny. Po zakończeniu realizacji grantów, zakupiony sprzęt komputerowy zostanie przekazany przez grantobiorców na cele edukacyjne. Fundacja Collegium Progressus zapewnia wsparcie dydaktyczne i organizacyjne na każdym etapie projektu. Przed rozpoczęciem realizacji szkoleń, kadra trenerska przeprowadzi szkolenie dla instruktorów prowadzących zajęcia komputerowe. Więcej informacji można uzyskać pod adresem polskacyfrowa.fundacja-cp.pl.

(szel)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...