Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Winiarze z Włoch są zainteresowani współpracą

8 lutego 2018 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dzisiaj z PierPaolo Lorieri – prezesem Toskańskiej Federacji Wina i Smaków i jego współpracowniczką Ewą Dukindorf. To pokłosie współpracy Powiatu Nowosądeckiego z miastem Massa w Toskanii.

- Bardzo podoba mi się w Polsce – mówił PierPaolo Lorieri. – Tutaj, na południu nigdy nie byłem, więc tym bardziej wszystko mnie interesuje. Przyjechałem, aby nawiązać kontakty z producentami win. Słyszałem, że jest ich tutaj sporo.

PierPaolo Lorieri będzie prezentował swoje wina podczas dzisiejszego spotkania w Restauracji Bohema w Nowym Sączu. Podczas kilkudniowej wizyty, odwiedzi m.in. winnicę FRITZ w Chełmcu, winnicę w Chodorowej, zwiedzi Krynicę, Nowy Sącz, Stary Sącz, weźmie udział w jutrzejszej Gali Przedsiębiorczości.

- Branża winiarska rozwija się u nas bardzo szybko – mówi starosta Marek Pławiak. – Dzięki samorządowym kontaktom, producenci wina mogą wymienić doświadczenia, ale też nawiązać kontakty. Właśnie do tego służą takie partnerskie umowy. Przypomnę, że na terenie Powiatu przebywa też obecnie delegacja z francuskiego miasta Vernon i partnerskiego Powiatu Wejherowskiego.

Powiat Nowosądecki współpracuje  z Włochami od 2007 roku. Miasto Massa leży w Toskanii w prowincji Massa-Carrara. Położone jest 5 km od wybrzeża Morza Tyrreńskiego. Massa jest ważnym w regionie centrum turystycznym. Miejscowość otoczona jest przez wspaniałe Alpy Apuańskie, ze słynnymi kamieniołomami dostarczającymi cennego marmuru, położona wśród piniowych zagajników.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...