Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wieże widokowe

Atrakcyjna platforma widokowa powstała w Woli Kroguleckiej koło Starego Sącza. Stamtąd rozpościera się niezwykły widok na Dolinę Popradu, Pasmo Radziejowej i całą Kotlię Sądecką, a także Beskid Wyspowy, a nawet Gorce. Aby dotrzeć do platformy „ślimaka”, wystarczy w miejscowości Barcice skręcić na most na Popradzie i kierować się w stronę Woli Kroguleckiej. Przy drodze znajdują się znaki informujące o odległości do punktu widokowego. Obok „ślimaka” jest też wiata grillowa oraz parking dla kilku samochodów. Platforma widokowa jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach.

Wieża widokowa na Eliaszówce na szlaku turystycznym Piwniczna-Zdrój – Eliaszówka to drewniana zadaszona konstrukcja o wysokości 20 m. Z wieży można podziwiać piękne panoramy Beskidu Sądeckiego. Na szczycie Eliaszówki jest też zadaszona altana, miejsce na ognisko, a dla miłośników kolarstwa górskiego – tor przeszkód.

Zachwycającą panoramę gór można również oglądać z wieży widokowej na Radziejowej – najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego. To również drewniana zadaszona budowla o wysokości ok. 20 m.

Na szczycie Jaworze w Beskidzie Niskim powstała kolejna wieża widokowa. To stalowo-kratowa konstrukcja o wysokości ok. 20 metrów z czterema tarasami widokowymi. Z wieży rozpościerają się wspaniałe widoki na Beskid Niski i Beskid Sądecki z Pasmami Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej. Przy dobrej widoczności można stąd podziwiać także panoramę Tatr. Najkrótsza droga na szczyt prowadzi szlakiem niebieskim z Binczarowej, którym z Przełęczy nad Bacówką w kilkadziesiąt minut dotrzemy na Jaworze.

Inna równie atrakcyjna wieża widokowa znajduje się na terenie ogrodów sensorycznych w Muszynie. Ogrody utworzono na łąkach nad al. Zdrojową, nad Sanatorium Uzdrowiskowym „Korona”. Murowana wieża ma wysokość ok. 11 metrów. Z jej szczytu można podziwiać piękną panoramę uzdrowiska Muszyna.