Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Wiedzą wszystko o krajach anglojęzycznych

3 czerwca 2019 r.

W Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbył się IX Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych z czterech gmin: Gródek nad Dunajcem, Korzenna, Łososina Dolna oraz Chełmiec. Przystąpiło do niego 31 uczniów.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz wójt gminy Gródek nad Dunajcem – Józef Tobiasz.

Głównym celem konkursu było poszerzanie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczniowie musieli napisać test, który zawierał pytania z zakresu: kultura, geografia, historia i tradycje Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Przed testem odbył się konkurs na najciekawszą pracę o krajach anglojęzycznych. Prace zostały wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gródku nad Dunajcem. Opiekunowie wraz z uczniami poproszeni zostali o wybranie trzech prac spośród 13 i ocenienie ich. Najwyżej oceniona została praca wykonana przez uczniów klasy VI: Nikola Gawlak, Julia Tabaszewska, Julia Sarota, Katarzyna Górowska, Zuzanna Nędza.

Uczniowie pisali test w dwóch kategoriach: kategoria I dla uczniów klas IV-VI oraz kategoria II dla uczniów klas VII-VIII i III gimnazjum. W kategorii I: I miejsce zdobyła Aleksandra Oleksyk ze Szkoły Podstawowej w Wojnarowej, II miejsce - Mikołaj Tobiasz z Gródka nad Dunajcem, III - Justyna Dumana z Rożnowa.

W kategorii II: I miejsce - Igor Serek z Przydonicy, II - zajęła Hanna Bodziony z Podola Górowej, III -  otrzymała Justyna Szołdra z Janczowej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizatorami konkursu byli: dyrektor Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem - Zofia Wolak oraz nauczycielki języka angielskiego - Wioleta Frączek i Agnieszka Lelito.

(o)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...