Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

W Żbikowicach rodzą się talenty aktorskie

12 kwietnia 2018 r.

Szkoła Podstawowa w Żbikowicach rozbrzmiewała dzisiaj głosami młodych aktorów, którzy wzięli udział w XVIII Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych „Wiosna 2018”. Uczniowie popisywali się swoją dykcją i umiejętnościami scenicznymi m.in. przez starostą nowosądeckim Markiem Pławiakiem, wójtem gminy Łososina Dolna Stanisławem Golonką, nauczycielami i rodzicami.

Ich występy oceniało jury w składzie: Stanisław Szudek - starszy wizytator sądeckiej delegatury Kuratorium Oświaty, Bożena Mynarek – wicedyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Lidia Kowalczyk – przedstawiciela Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

- Pomysłodawczynią przeglądu teatrzyków odbywającego się w naszej gminie jest Irena Pławiak – mówił wójt Stanisław Golonka. – Co roku dzieci prezentują się na scenie i poddają ocenie profesjonalnego jury. Cieszę się, że rozwijają swoje umiejętności – nie jest przecież wykluczone, że za kilkanaście lat zobaczymy ich na deskach profesjonalnych teatrów i na kinowym ekranie podobnie jak to było z Filipem Pławiakiem czy Kasią Zielińską.

W kategorii klas I – III zwyciężyła ex aequo grupa „Figielek” z przedstawieniem „Ach, dorosłym być…” (SP Żbikowice) i „Małolaty” z przedstawieniem „Kopciuszek inaczej” (ZSPG z Łososiny Dolnej). Drugie miejsca jury przyznało grupom: „Grosiki” za „Urodziny Czerwonego Kapturka” (SP Tabaszowa) i „Arlekin” za przedstawienie „Na krakowską nutę” (SP Rojówka).

- Gratuluję organizatorom i opiekunkom grup, które przygotowywały najmłodszych do występów – mówił starosta Marek Pławiak, który przez ponad 25 lat był dyrektorem Szkoły Podstawowej w Żbikowicach. – Takie spotkania dają mi wiele radości. Jestem pod wrażeniem przygotowania scenicznego dzieci, które bez tremy śpiewają, recytują i tańczą. Życzę dalszego rozwoju i radości z takich występów.

W kategorii klas IV – VI wystąpiły grupy: „TO – TO” z przedstawieniem „Urodzinowe opowieści babci Malwiny” (SP Żbikowice), „Marzyciele” z przedstawieniem „Magiczny kufer” (SP Tęgoborze), „Elfy” z „Pinokiem” (SP Stańkowa) i „Wesoła gromadka” z przedstawieniem „Wszystkie smoki o tym wiedzą” (SP Łososina Dolna).

Organizatorkami tegorocznej edycji Przeglądu teatrzyków były nauczycielki: Beata Hila i Dorota Baran.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...