Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

W 2017 roku strażacy wyjeżdżali do akcji co 2,5 godziny

26 lutego 2018 r.

 26 lutego 2018 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął dziś udział w odprawie, podsumowującej działalność Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Szczegółowego sprawozdania wysłuchał też nadbrygadier Stanisław Nowak – małopolski komendant wojewódzki PSP.

W ubiegłym roku na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego strażacy podjęli 3438 interwencji. Tylko 30,4 proc. z nich stanowiły pożary, a aż 62 proc. miejscowe zagrożenia. 7,6 proc. obejmowały wyjazdy do fałszywych alarmów.

- Strażacy wyjeżdżali do akcji średnio co dwie godziny i trzydzieści trzy minuty - referował starszy brygadier Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

W PSP pracuje 183 strażaków. Dysponują oni 9 samochodami gaśniczymi, 14 specjalnymi, 7 pojazdami operacyjnymi oraz dwoma quadami. Natomiast Ochotnicze Straże Pożarne włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego miały do dyspozycji 69 samochodów gaśniczych i 31 specjalnych.

- Strażacy zawsze są pierwsi na miejscu zdarzenia - podkreślił starosta Marek Pławiak. - Często są to druhowie z OSP. Wszystkim dziękuję za to, że zawsze można na nich liczyć, gdy trzeba ratować ludzkie życie czy dobytek. Nigdy się na nich nie zawiedliśmy i dzięki nim sądeczanie mogą czuć się bezpieczni. Zapewniam, że tak jak dotąd, będziemy wspierać finansowo strażaków.

W dzisiejszej odprawie prócz strażaków reprezentujących jednostki działające na terenie powiatu, wzięli też udział burmistrzowie i wójtowie miast i gmin. Obecny był także Zygmunt Paruch – wiceprezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...