Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Uroczysty apel pograniczników

13 listopada 2018 r.

Dzisiaj w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu odbył się uroczysty apel z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wziął w nim udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak i zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

- To szczególny dzień i szczególna rocznica – mówił starosta Marek Pławiak. – Odzyskaliśmy niepodległość po 123 latach niewoli. Polska mogła na nowo stać się jednym krajem. Polacy mogli znowu mówić jednym językiem. Wspomnijmy dzisiaj tych, którzy tę wolność wywalczyli i pamiętajmy, że nie jest ona raz na zawsze.

Po odśpiewaniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt, przyszedł czas na wręczenie awansów na wyższe stopnie, którego dokonał Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Stanisław Laciuga. Uroczystość zakończyło odegranie przez Orkiestrę Reprezentacyjną Straży Granicznej pieśni patriotycznych.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...