Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Uczą, jak dbać o las

23 maja 2018 r.

50 lat kończy właśnie w Leśny Zakład Doświadczalny w Krynicy-Zdroju prowadzony przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Z tej okazji, dzisiaj odbyło się uroczyste spotkanie. Wziął w nim udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak.

- Na ręce Rektora Uniwersytetu Rolniczego profesora Włodzimierza Sadego składam serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 50-lecia Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy-Zdroju – mówił starosta Marek Pławiak. - To miejsce niezwykle ważne dla naszego regionu. Zakład jest placówką naukową pozwalającą nie tylko na kształcenie studentów, ale również popularyzację wiedzy przyrodniczej wśród lokalnej społeczności. Proszę Pana Rektora o przekazanie gratulacji wszystkim pracownikom Leśnego Zakładu Doświadczalnego z życzeniami dalszego rozwoju naukowo-badawczego, realizacji planów życiowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Starosta przyznał Złote Jabłko Sądeckie profesorowi Włodzimierzowi Sademu oraz Józefowi Bogaczowi - dyrektorowi Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy-Zdroju. Do tego ostatniego skierował także list okolicznościowy. Czytamy w nim m.in.: „Wszystkim pracownikom gratuluję wspaniałego jubileuszu, jakim jest 50. rocznica utworzenia Waszej Placówki. Przez ten czas na stałe wpisaliście się w życie regionu, wdrażając nowoczesne sposoby gospodarowania lasami w terenach górskich. Korzystają z nich nie tylko studenci. Z powodzeniem prowadzicie także działania upowszechniające wiedzę przyrodniczą wśród mieszkańców i turystów przebywających na Sądecczyźnie. Panu Dyrektorowi i wszystkim Pracownikom życzę, by Zakład nadal promieniował wiedzą i doświadczeniem, służył polskiej gospodarce leśnej, a także był miejscem realizacji Waszych planów życiowych i naukowych”.

Zebrani, wśród których byli m.in. burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko, sekretarz Muszyny Katarzyna Rymarczyk-Wajda oraz szefowie poszczególnych wydziałów UR i pracownicy LZD, odsłonili tablicę upamiętniającą Wiktora Czekońskiego - dyrektora LZD Krynica i wysłuchali wykładu prof. dr. hab. Janusza Sowy „50 lat gospodarczej, dydaktycznej i naukowej działalności LZD Krynica”. Zasłużonym wręczono odznaki „Za wybitne zasługi dla uczelni”.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...