Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Tysiące złotych na strażacki sprzęt

9 sierpnia 2018 r.

Zestawy ratownictwa medycznego, radiotelefony analogowe, buty strażackie, specjalne rękawice, hełmy bojowe, defibrylator, węże ssawne, ubrania bojowe, ubrania koszarowe – to tylko niektóre rzeczy, na zakup których strażacy ochotnicy otrzymali dzisiaj promesy od Zarządu Powiatu Nowosądeckiego. Władze Powiatu przeznaczyły na to w tym roku ponad 160 tysięcy złotych. Jak co roku, każda OSP zgłaszała zapotrzebowanie na nowy sprzęt. Każda otrzymała pieniądze na  jego zakup – dlatego kwoty promes różnią się od siebie.

- Co roku, w miarę naszych możliwości finansowych, staramy się pomagać zarówno zawodowym jak i ochotniczym strażom pożarnym – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Druhowie pełnią codzienną służbę w trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie. Są na pierwszej linii „frontu” – zazwyczaj przyjeżdżają pierwsi na miejsce zdarzenia, ratują ludzkie życie i mienie. Chcąc, aby pracowali sprawnie i bezpiecznie, przekazujemy im co roku promesy na zakup niezbędnego wyposażenia. Muszą dysponować nowoczesnym i sprawnym sprzętem, który przecież zużywa się podczas akcji.

W tym roku Powiat przekazał dla służb ponad 160 tysiecy złotych.

- Część promes zostało wręczonych dzisiaj, pozostałe będą wręczone podczas obchodów strażackich świąt w jednostkach. W sumie, wsparcie w tym roku otrzymało kilkadziesiąt jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – dodaje wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

Dzisiaj promesy otrzymały OSP w: Rożnowie, Przydonicy, Mszalnicy, Królowej Górnej, Boguszy, Mystkowie, Kamiannej, Łabowej, Brzeznej, Brzeznej Litaczu, Krasnem Potockiem, Paszynie, Nawojowej, Tęgoborzu, Tabaszowej, Muszynie, Żegiestowie, Wierchomli Wielkiej, Głębokiem, Krużlowej Niżnej, Krużlowej Wyżnej, Florynce, Siołkowej, Grybów-Biała, Cieniawie, Kąclowej, Białej Niżnej, Obidzy, Zagorzynie, Łącku, Jazowsku, Czarnym Potoku, Czerńcu i Kadczy.

Na terenie Powiatu Nowosądeckiego działa ponad sto jednostek OSP. W ich szeregach służy blisko 3,5 tysiąca druhów.

Dodatkowo, dotacje w tym roku otrzymały również: Grupa Krynicka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na dofinansowanie zakupu sprzętu ratownictwa wysokościowego oraz Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych na dofinansowanie zakupu drona.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Pławiak, członkowie Zarządu – Franciszek Kantor i Marian Ryba oraz przedstawiciele jednostek OSP.

 (olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...