Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Szkoły z certyfikatem bezpieczeństwa

7 marca 2019 r.

Dwie starosądeckie szkoły – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tichnera i Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie otrzymały Certyfikat Lidera Projektu "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo".

Certyfikaty w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu odebrali dyrektorzy tych placówek Grzegorz Skalski i Krzysztof Szewczyk. Towarzyszyli im szkolni koordynatorzy projektu Elżbieta Wójcik i Agnieszka Leska.

Przyznanie tytułu jest zwieńczeniem blisko 10-letniej pracy społeczności szkolnych i ich partnerów. W tym czasie podnoszono wiedzę uczniów i nauczycieli na temat bezpieczeństwa na terenie szkoły i poza jej obrębem, zdobywano umiejętności radzenia sobie z agresją i przemocą, zapoznawano młodzież z prawem dotyczącym nieletnich i zasadami odpowiedzialności w tym zakresie. Prowadzono też systematyczną i skuteczną profilaktykę zjawisk patologicznych wśród młodzieży.

(szel)

Fot. Archiwum

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...