Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Szkółki ginących zawodów. Taniec ludowy, haft i ikonopisanie

8 stycznia 2018 r.

 

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk wręczyli dziś umowy 35 instruktorom, prowadzącym w Powiecie Nowosądeckim 56 szkółek ginących zawodów. Na 142 godziny zajęć tygodniowo Powiat przeznaczył w tym roku ponad 176 tys. zł.

Z zajęć, realizowanych w 24 miejscowościach Powiatu, korzysta łącznie blisko 500 osób. Prowadzone są one pod nadzorem Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.

- Rośnie liczba szkółek, rośnie też finansowe zaangażowanie Powiatu w ich prowadzenie - mówił starosta Marek Pławiak. - Zawsze podkreślamy, jak ważne jest inwestowanie w kulturę i działania służące zachowaniu dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Idea stworzenia szkółek ginących zawodów narodziła się przed osiemnastoma laty, gdy byłem przewodniczącym Komisji Oświaty Rady Powiatu Nowosądeckiego i jest kontynuowana do dziś, z czego się ogromnie cieszę.

Zajęcia w Szkółkach Ginących Zawodów obejmują m.in. naukę gry na instrumentach, tańca ludowego, bibułkarstwa, haftu, ikonopisania, rysunku na szkle i ceramiki.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...