Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Szkoląc dzieci inwestujemy w przyszłość

2 lutego 2018 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dzisiaj z Grzegorzem Tabaszem - dyrektorem Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu. Szef KANY podziękował za wsparcie projektu edukacyjnego „Czyste powietrze – czysta sprawa”.

- Bardzo dziękuję za pomoc – mówi dyrektor Grzegorz Tabasz. – Realizujemy projekty edukacyjne wśród dzieci szkół podstawowych. Chcemy je nauczyć, w jaki sposób segregować śmieci i w jaki sposób ogrzewać domy, aby do środowiska naturalnego nie przedostawały się trujące substancje. Co roku obejmujemy tym projektem kilka tysięcy maluchów. Uważam, że należy zaczynać edukację od najmłodszych – to oni najlepiej chłoną wiedzę i przejmują się tym, co nas otacza. Mam nadzieję, że dzięki temu projektowi i wsparciu władz samorządowych, urośnie odpowiedzialne i wyedukowane społeczeństwo, dla którego natura będzie ważna i którzy nie będą degradować środowiska. Cieszy mnie też współpraca z rodzicami w tym zakresie.

Program o którym mowa, to stała edukacja pozaformalna dzieci i młodzieży dotycząca ograniczania części przyczyn powstawania niskiej emisji i zjawiska smogu ze szczególnym uwzględnieniem problemu spalania śmieci. Projekt uzupełnia działania prowadzone przez gminy.

- Zawsze wspieram programy mające na celu poprawę jakości powietrza i tym samym dbania o zdrowie i środowisko naturalne – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Cieszę się, że są podejmowane takie inicjatywy. Edukacja jest w tym przypadku podstawą i faktycznie należy rozpocząć ją od najmłodszych. Szkoląc dzieci inwestujemy w przyszłość.

Program obejmuje swoim zasięgiem 12 gmin Sądecczyzny: Stary Sącz, Podegrodzie, Chełmiec, Korzenną, Kamionkę Wielką, Nawojową, Łabową, Rytro i uzdrowiska: Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój. W ubiegłym roku programem objęto około 10 tysięcy uczestników, w tym wszystkie dzieci III i V klas szkół podstawowych.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...