Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Święto poezji w Marcinkowicach

14 marca 2019 r.

„Tej garstce, która nas słucha, należy się piękno” – słowa Zbigniewa Herberta były mottem powiatowych eliminacji 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Odbyły się one w Dworze Morawskich w Marcinkowicach. Gospodarzem spotkania był Zespół Szkół im. Władysława Orkana.

Tych, którzy lubią poezję była garstka. Tylko 19 młodych ludzi zgłosiło się do konkursu, w tym 10 do Turnieju Recytatorskiego. Prezentowali teksty dawnych i współczesnych poetów, polskich i europejskich twórców. Wśród nich, jury w składzie: Marzena Pikuła, Katarzyna Pater, Alicja Wąsowicz i ks. Sebastian Musiał, wyłoniło zwycięzców.

I miejsce zajął Dominik Siedlarz z Zespołu Szkół w Królowej Górnej. Drugie otrzymał Konrad Matuła z Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, natomiast trzecie miejsce przyznano Małgorzacie Szczepaniak z Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku. W tej kategorii wyróżniono Janusza Skupińskiego, również ucznia z Zespołu Szkół w Łącku.

W Turnieju Poezji Śpiewanej wystąpiły cztery uczestniczki. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Gomulec z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy. Drugie zdobyła Emilia Garwol z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu, natomiast wyróżnienie przyznano Gracji Karpiel z Gimnazjum w Zespole Szkół im. W. Orkana w Marcinkowicach.

Trzecią kategorią był Turniej Teatrów Jednego Aktora. Komisja artystyczna zdecydowała się nie przyznawać żadnego miejsca, wyróżniono natomiast wystąpienie Katarzyny Słowik z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu.

W ostatnim Turnieju – „Wywiedzione ze Słowa” pierwsze miejsce otrzymał Kamil Wyganowski – uczeń z Zespołu Szkół im. W. Orkana w Marcinkowicach. Wyróżniono wystąpienie Soni Żarowskiej ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Wielkiej. Drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano.

Do eliminacji rejonowych zakwalifikowali się: Dominik Siedlarz, Konrad Matuła, Małgorzata Szczepaniak, Magdalena Gomulec, Emilia Garwol i Kamil Wyganowski.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe

w Nowym Sączu.

Kolejny etap Konkursu - eliminacje rejonowe - odbędą się 9 kwietnia 2019 roku

w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

(szel)

Fot. Archiwum szkoły

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...