Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Sukces na olimpiadzie i wstęp na dowolną uczelnię

12 czerwca 2018 r.

 

Cztery uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej zostały laureatkami XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych we Wrocławiu.

W etapie centralnym wystartowało 225 uczniów w 11 blokach tematycznych. Reprezentantki szkoły w Nawojowej musiały wykazać się wiedzą w dziedzinie technologii żywności, gastronomii, architektury krajobrazu i produkcji roślinnej. Zajęły czołowe miejsca w poszczególnych blokach tematycznych i otrzymały tytuł laureata olimpiady. Otwiera im on drzwi na wszystkie uczelnie wyższe w kraju i zwalnia z pisemnej części egzaminu zawodowego.

W bloku technologia żywności pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Zapart. Uzyskała maksymalną ilość punktów w części praktycznej.

W bloku architektura krajobrazu drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Czup. W bloku gastronomia trzecie miejsce przypadło w udziale Katarzynie Janowiec, natomiast w bloku produkcja roślinna czwarte miejsce zdobyła Dorota Starzyk.

Laureatki olimpiady otrzymały cenne nagrody rzeczowe oraz stypendium naukowe.

Dodajmy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej zajął pierwsze miejsce i uzyskał tytuł Najlepszej Szkoły w Polsce, według punktacji z wszystkich bloków tematycznych olimpiady.

(szel)

Fot. Archiwum szkoły

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...