Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Strzeleckie podsumowanie sezonu

3 stycznia 2018 r.

70 osób wzięło udział w XXX Sylwestrowych Zawodach Strzeleckich, rozegranych na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu. Podsumowano tam sezon sportów obronnych na Sądecczyźnie w 2017 roku.

W strzelaniu z karabinka pneumatycznego i kulowego rywalizowali zawodnicy z Nowego Sącza, Barcic, Grybowa i Limanowej. Wszyscy podzieleni byli na kategorie indywidualne i drużynowe, a także wiekowe oraz męskie i żeńskie. Walka o czołowe pozycje toczyła się niemal do ostatniego strzału, a wiele wyników było równorzędnych i o miejscu decydowała większa ilość trafień.

Z karabinka pneumatycznego oddawano dwa razy po sześć strzałów. Liczono 10 najlepszych przestrzelin.

Wśród dziewcząt, reprezentujących szkoły podstawowe, najskuteczniejsze okazały się Elena Lompart i Katarzyna Kasperska (obie zdobyły po 75 punktów). 71 punktów uzyskała Dominika Maciuszek.

Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej najcelniejszym okiem wykazał się Karol Fałowski, który wystrzelał 82 punkty. Tuż za nim znaleźli się Adrian Kopiec (81 punktów) i Kacper Cisowski (77 punktów).

W kategorii szkół średnich, spośród dziewcząt najlepsze okazały się Magdalena Szewczyk (85 punktów), Karolina Maciaszek (83 punkty) i Sylwia Kulpa (82 punkty). Z chłopców najcelniej strzelali Piotr Drożdżak (88 punktów), Grzegorz Kądziołka (83 punkty) i Jakub Rzeszowski (82 punkty).

W klasyfikacji drużynowej trzy pierwsze miejsca zdobyły LOK II Limanowa (250 punktów), Gimnazjum Barcice (228 punktów) oraz JS 2006 Strzelec Nowy Sącz (223 punkty).

Wśród dorosłych kobiet najlepsze wyniki uzyskały Klaudia Jasińska (85 punktów), Barbara Baran (80 punktów) i Beata Frączek (74 punkty). W kategorii mężczyzn najcelniejszym okiem wykazali się Krzysztof Gozdecki, Adam Baran i Sławomir Wolak. Wszyscy zdobyli po 85 punktów.

Wśród dorosłych, w klasyfikacji drużynowej, pierwsze miejsca wywalczyli reprezentanci LOK Nowy Sącz (243 punkty), JS 2006 Strzelec Nowy Sącz (243 punkty) oraz Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu (236 punktów).

W strzelaniu z karabinka sportowego "Vostok" (12 strzałów i 10 najlepszych liczonych do klasyfikacji) pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła Barbara Baran (74 punkty). Dwa kolejne zdobyły Urszula Chlipała (83 punkty) i Klaudia Jasińska (82 punkty). Spośród mężczyzn 89 punktów wystrzelał Krzysztof Gozdecki. Dwa kolejne miejsca zdobyli Przemysław Tokarz (87 punktów) i Tomasz Ciesielski (86 punktów).

Podczas uroczystego zakończenia zawodów wręczono medale organizacyjne LOK dla wyróżniających się działaczy i osób wspierających. Otrzymali je Dawid Górski i Marian Kolczak.Nagrody i puchary w imieniu fundatorów wręczyli zwycięzcom Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu, Stanisław Słaby – prezes ZP LOK Nowy Sącz, Józef Fiut – prezes Koła LOK Snajper przy Newag S.A. oraz Łukasz Kopiec.

Zawody zorganizowano przy znaczącej pomocy Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

(szel)

Fot. Archiwum LOK

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...