Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Starosta rozdawał dzieciom odblaski

12 września 2018 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dzisiaj rano z uczniami Szkoły Podstawowej w Witowicach Dolnych. Wraz z dziennikarzami RDN i maskotką radia - Owieczką Agusią, mówił dzieciom o konieczności zachowania ostrożności w drodze do szkoły. Akcję wsparł sam szef sądeckiej drogówki podinsp. Albert Kogut i policjanci z tego wydziału.

- Mam nadzieję, że dzięki takim akcjom, będzie mniej wypadków z udziałem dzieci i młodzieży – mówi starosta Marek Pławiak. – Ten projekt to świetny pomysł, szczególnie przed jesienią i zimą, kiedy szybciej zapada zmrok. Dzięki odblaskom, najmłodsi będą widoczni z daleka.

Podinspektor Albert Kogut podkreśla, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych.

- Akcje rozdawania odblasków obejmują zazwyczaj dzieci i młodzież, ale za ich pośrednictwem apelujemy też do rodziców – noście odblaski – mogą wam uratować życie – tłumaczy szef sądeckiej drogówki.

Wraz z uczniami, odblaski otrzymały też nauczycielki pracujące w SP w Witowicach Dolnych i dyrektor placówki Marek Połomski.

- Cieszę się, że władze Powiatu wybrały właśnie naszą szkołę – mówi dyrektor Marek Połomski. – Znajduje się ona przy ruchliwej drodze numer 75, na której dochodzi do wielu tragicznych zdarzeń. Za wszelką cenę musimy chronić nasze dzieci. Edukujemy uczniów i mówimy im o bezpieczeństwie, ale na pewno bardziej zapamiętają lekcję „na żywo” ze starostą i Owieczką Agusią.

Szkoła Podstawowa w Witowicach Dolnych znajduje się w gminie Łososina Dolna – nie mogło więc też zabraknąć na poranny spotkaniu wójta Stanisława Golonki. W placówce uczy się 114 dzieci. Wszystkie otrzymały dzisiaj elementy odblaskowe, które zakupiło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Kolejna odsłona akcji już jutro. Zapraszamy do porannego słuchania radia RDN Nowy Sącz.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...