Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Starosta pogratulował olimpijczykom

15 czerwca 2018 r.

Starosta Marek Pławiak spotkał się dzisiaj z uczennicami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, które zostały laureatkami XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych we Wrocławiu.

- Serdecznie gratuluję ogromnego sukcesu – mówił starosta Marek Pławiak. - Jestem pewien, że te wybitne osiągnięcia są preludium do błyskotliwej kariery zawodowej. To wspaniale, gdy zdobywany zawód staje się jednocześnie pasją, źródłem satysfakcji i realizacją ambicji oraz świadectwem pracy własnej i działalności szkoły. Życzę Paniom dalszego równie wspaniałego rozwoju, realizacji marzeń, miłości najbliższych oraz wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu zawodowym i osobistym.

Przypomnijmy, że w etapie centralnym olimpiady wystartowało 225 uczniów w 11 blokach tematycznych. Reprezentantki szkoły w Nawojowej musiały wykazać się wiedzą w dziedzinie technologii żywności, gastronomii, architektury krajobrazu i produkcji roślinnej. Zajęły czołowe miejsca i otrzymały tytuł laureata olimpiady. Otwiera im on drzwi na wszystkie uczelnie wyższe w kraju i zwalnia z pisemnej części egzaminu zawodowego.

W bloku technologia żywności pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Zapart. Uzyskała maksymalną ilość punktów w części praktycznej. W bloku architektura krajobrazu drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Czup. W bloku gastronomia trzecie miejsce przypadło w udziale Katarzynie Janowiec, natomiast w bloku produkcja roślinna czwarte miejsce zdobyła Dorota Starzyk.

Dodajmy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej zajął pierwsze miejsce i uzyskał tytuł Najlepszej Szkoły w Polsce, według punktacji z wszystkich bloków tematycznych olimpiady.

Starosta pogratulował również nauczycielkom, które przygotowywały uczennice do olimpijskich zmagań: Teresie Sendeckiej i Marii Kiełbasie oraz dyrektorowi szkoły Michałowi Bulzakowi.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...