Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Starosta ma dobre informacje dla mieszkańców Powiatu

29 marca 2019 r.

Kontynuacja inwestycji oświatowych, poprawa infrastruktury drogowej i aktualna sytuacja Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju i Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu – to tylko niektóre tematy, z którymi zapoznali się radni podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Przed głosowaniem nad uchwałami wysłuchali oni sprawozdania z prac Zarządu w okresie międzysesyjnym, które przedstawił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– Mam dobrą informację – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński w obecności wojewody małopolskiego i wicepremier Beaty Szydło wręczył nam dwie promesy na kwotę ponad pięciu milionów złotych. Otrzymaliśmy dotację na wszystkie pięć zadań, na które zostały złożone wnioski.

Promesa zostanie przeznaczona na: remont drogi powiatowej Wielogłowy – Ubiad w miejscowości Wielogłowy i Dąbrowa (dł. 800 m); remont drogi powiatowej Korzenna – Krużlowa w miejscowości Korzenna i Krużlowa Niżna (dł. 2950 m); remont drogi powiatowej Lipnica Wielka – Bukowiec (dł. 1240 m); remont drogi powiatowej Ropa – Wawrzka – Florynka w miejscowości Wawrzka (dł. 200 m); odbudowa przepustu w ciągu drogi powiatowej Sienna – Siedlce w miejscowości Sienna w postaci obiektu mostowego. Kolejna promesa na kwotę 160.000 zł dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-budowlanej w ramach zadania „Stabilizacja i zabezpieczenie osuwiska wraz z odbudową drogi powiatowej Tymowa – Łososina Dolna w miejscowości Michalczowa”.

- Otrzymaliśmy również dodatkowe środki z Ministerstwa Finansów w wysokości 343 tysięcy 872 złotych jako zwiększenie subwencji oświatowej. Środki te stanowić będą rezerwę oświatową na nieprzewidziane wydatki związane z podwójnym naborem do szkół powiatowych – dodał starosta Marek Kwiatkowski.

Zgodnie z harmonogramem kontynuowane są roboty budowlane przy największej obecnie inwestycji powiatowej czyli rozbudowie hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu. Całkowita wartość inwestycji to 5 milionów 280 tysięcy złotych.

Trwają prace nad opracowaniem dokumentacji budowlanej wraz z uzyskaniem pozwolenia na zadanie „Przebudowa i modernizacja budynku Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju”. Został też złożony wniosek o dofinansowanie zadania „Powiatowa Otwarta Strefa Aktywności w Starym Sączu” na zagospodarowanie terenu wokół budynku Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu. W planach jest budowa siłowni plenerowej i strefy relaksu. Kolejny wniosek dotyczy budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy ZSP w Nawojowej. Został złożony do Urzędu Marszałkowskiego  w Krakowie.

Podczas dzisiejszej sesji radni podjęli uchwałę dotyczącą przekazania środków na realizację zadań z zakresu ochrony zabytków (zabezpieczono kwotę w wysokości 72 tys. zł) oraz uchwałę dotyczącą rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

W dzisiejszej sesji wzięli udział posłowie: Jan Duda, Arkadiusz Mularczyk i Andrzej Czerwiński oraz sekretarz Powiatu Nowosądeckiego Monika Dziedzina.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...