Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Srebrne Jabłka Sądeckie za wkład w rozwój turystyki

8 października 2018 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak uczestniczył dziś w 19. sądeckich obchodach Światowego Dnia Turystyki. Wręczył Srebrne Jabłka Sądeckie oraz dyplomy starosty w podziękowaniu za działalność na rzecz promocji Sądecczyzny i budowanie jej potencjału turystyczno-gospodarczego. Towarzyszył mu członek Zarządu Powiatu Marian Ryba.

Srebrnym Jabłkiem Sądeckim starosta Marek Pławiak wyróżnił Tomasza Pasiekę (Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A.) i Alicję Flieger (dyrektor ORW "Panorama" w Krynicy-Zdroju). Podziękował w ten sposób za wkład w budowanie atrakcyjności turystycznej Sądecczyzny i rozwój gospodarczy regionu. Dyplomy starosty otrzymały:

Heron Live Hotel (za wysoki standard obiektu i poziom świadczonych usług oraz wkład w promocję Sądecczyzny),

Hotel "Litwiński" w Tęgoborzy (za kreowanie pozytywnego wizerunku Sądecczyzny),

Mariusz Borkowski (za zaangażowanie w rozwój samorządności branży turystycznej na Sądecczyźnie),

Patryk Wicher (za wiarygodność i stałe poszerzanie oferty sanatoryjnej i wkład w promocję Sądecczyzny),

Józef Koral (za stałe podnoszenie standardu i tworzenie atrakcyjnych usług leczniczo-rehabilitacyjno-turystycznych oraz wkład w promocję Sądecczyzny),

Andrzej Mąka (za wysoki poziom usług oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Sądecczyzny)

Bogdan Kałucki (za nowatorstwo w tworzeniu nowych atrakcji poszerzających ofertę turystyczną promującą Sądecczyznę),

Andrzej Stawiarski (za zaangażowanie w pracę turystycznego samorządu na Sądecczyźnie).

Specjalne podziękowania odebrali:

Dariusz Popiela – olimpijczyk z Pekinu w 2008 r. (za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promocje regionu), Wiśniowski Sp. Z o.o. S.K.A. Wielogłowy (za promowanie Sądecczyzny na rynkach zagranicznych), PPL "Koral" Nowy Sącz (za promocję regionu i wkład w jego rozwój gospdarczy), "Piwniczanka" Spółdzielnia Pracy (za wspieranie różnorodnych inicjatyw promujących Sądecczyznę), SP "Muszynianka" Muszyna (za wspieranie różnorodnych inicjatyw promujących Sądecczyznę), "Kryniczanka" Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. (za wspieranie różnorodnych inicjatyw promujących Sądecczyznę), Fundacja Instytut Studiów Wschodnich (za niezwykle efektowne promowanie Sądecczyzny w Europie i na świecie), Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu (za stałe poszerzanie oferty służącej turystyom i pielgrzymom przybywającym na Sądecczyznę), Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowy, Sączu (za profesjonalne i stałe podnoszenie poziomu kształcenia przyszłych kadr i wkład w rozwój Sądecczyzny), Firma "Grand" Andrzej Grygiel, Korzenna (za aktywny udział w inicjatywach turystycznych i pracach branżowego samorządu gospodarczego), Hotel "Perła Południa" w Rytrze (za wysoki poziom świadczenia usług turystycznych oraz kreowanie pozytywnego wizeruniu Sądecczyzny) oraz Hotel "Beskid" Nowy Sącz ( za wysoki poziom świadczenia usług turystycznych oraz kreowanie pozytywnego wizeruniu Sądecczyzny).

Sądecki Laur 2018 w kategorii ośrodków wypoczynkowych i uzdrowiskowych przyznano CentrumWypoczynku i Rehabilitacji Agnieszka Tomaszewska-Ostrowska w Krynicy-Zdroju (za pakiet pobytowy – Rak piersi to nie wyrok. Pozwól sobie pomóc). W kategorii podmiotów świadczących usługi hotelarskie, za najlepszt pakiet pobytowy na Sądecczyźnie w 2018 r. Laur otrzymał Hotel Beskid w Nowym Sączu. Wyróżenienia przypadły w udziale Heron Live Hotel w Siennej, Hotelowi Ibis Styles Nowy Sącz i Hotelowi Piwniczna SPA&Conference. W kategorii organizatorów turystycznych Sądecki Laur za najlepszą ofertę na Sądecczyźnie otrzymało Sądeckie Biuro Turystyczne "Turysta" Czesław Mróz i Piotr Mróz.

W kategorii najlepszej oferty okołoturystycznej Sądecki Laur otrzymało Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Wyróżnienia przyznano Pasiece Barć w Kamiannej i PTT oddział Beskid w Nowym Sączu.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...