Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Słuchacze SUTW zakończyli rok akademicki

7 czerwca 2018 r.

 

Ponad 400 słuchaczy Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyło dziś rok akademicki. W uroczystości, która odbyła sie w sali im. L.Lipińskiego w MCK "Sokół" uczestniczył członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba.

Ostatni wykład w tym roku akademickim wygłosił Michał Zacłona z I LO w Nowym Sączu. W porywający sposób opowiedział o drogach Polaków do wolności i niepodległości.

Prezes Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku Wiesława Borczyk wręczyła tutuły honorowego członka stowarzyszenia Antoniemu Łopuchowi i Wiesławowi Wcześnemu. Pogratulowała też znakomitych wyników słuchaczom, którzy reprezentowali SUTW na olimpiadzie uniwersytetów trzeciego wieku w Łazach na Śląsku.

Marian Ryba podziękował Wiesławie Borczyk za zaangażowanie w aktywizację ludzi starszych, którzy poszerzają swoje horyzonty, poznają region, uczestnicząc w wycieczkach, integrują się i rozwijają sportowo. Podkreślił, że władze powiatu wspierają działalność SUTW.

W urocztości zakończenia 14. już roku akademickiego SUTW uczestniczył Leszek Zegzda – członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Dla słuchaczy zagrała góralska kapela dziecięca z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...