Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ślady trzech wyznań na fotografii

4 kwietnia 2018 r.

Zabytkowe kościoły, cerkwie, cmentarze i budownictwo związane z religią – to bohaterowie siedemnastej edycji konkursu fotograficznego pn. "Detale Architektoniczne Historycznego Państwa Muszyńskiego". W tym roku temat konkursu, któremu patronuje starosta nowosądecki Marek Pławiak, brzmi: "Śladami trzech wyznań".

Obszar zajmowany przez Historyczne Pańtwo Muszyńskie przez wieki zasiedlany był nie tylko przez rdzenną ludność, ale też osadników docierających na te tereny łukiem karpackim. Wnieśli oni w dziedzictwo kulturowe i historyczne swoje zwyczaje, wyznanie, elementy gospodarki czy architektury.

Organizator - Krynickie Towarzystwo Fotograficzne, oczekuje fotografii przedstawiającej bryły zabytków, detali zewnętrznych i wewnętrznych. Do ich utrwalenia należy wykorzystać specyficzne oświetlenie charakterystyczne dla poszczególnych pór roku. Dopuszczalne są zdjęcia obrazujące obiekty w ciekawych zjawiskach atmosferycznych czy porach dnia. Mogą one przedstawiać dowolną porę roku.

Konkurs adresowany jest zarówno do amatorów jak i zawodowców, niezależnie od wieku.

Fotografie należy nadsyłać do 31 maja 2018 r. na adres: detal2018@gmail.com. Po konkursie wydany zostanie katalog z najlepszymi, zakwalifikowanymi przez jury pracami. Ogłoszenie wyników, połączone z wręczeniem nagród, nastąpi 30 czerwca o godz. 12 w Galerii Siedlisko w Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.

Szczegóły konkursu na stronie: www.fotokrynica.pl.

(szel)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...