Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Seniorzy zakończyli naukę i planują aktywne wakacje

8 czerwca 2017 r.

 

Blisko 400 słuchaczy Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyło dziś rok akademicki. W uroczystości, która odbyła się w sali im. L.Lipińskiego w MCK "Sokół" uczestniczył członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba.

- Polskie społeczeństwo należy do najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie - podkreśliła Wiesława Borczyk, prezes Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. - Dziś w Polsce żyje ponad dziewięć milionów osób, mających sześćdziesiąt i więcej lat. To blisko 23 procent mieszkańców naszego kraju. Ta statystyka pokazuje, jak ważna jest działalność na rzecz aktywizacji seniorów.

Ostatni wykład przed wakacjami wygłosił pochodzący z Nowego Sącza profesor filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim Józef Lipiec. Swoje rozważania na temat wędrówki, bez której nie byłoby rozwoju cywilizacji, rozpoczął od nawiązania do podróży do swojego rodzinnego miasta.

- Była ona tym przyjemniejsza, że prowadziła do Nowego Sącza, który doczekał się awansu Sandecji do ekstraklasy - stwierdził prof. Józef Lipiec. - To wydarzenie szczególne, nad którym nie sposób przejść obojętnie, ponieważ jest to autentyczne wejście do historii polskiej piłki nożnej.

Do tych sportowych odniesień nawiązał w krótkim wystąpieniu Marian Ryba.

- Mogę zapewnić, że Zarząd Powiatu kibicuje Sądeckiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku - mówił Marian Ryba. - Władze powiatu wspierały i nadal będą wspierać jego działalność.

Wiesława Borczyk dodała, że na wymierne efekty tych zapewnień nie trzeba będzie długo czekać. SUTW wspólnie z powiatem uruchomił bowiem projekt pn. "Aktywny senior".

- Nasi słuchacze będą poznawać piękno Sądecczyzny, odwiedzając poszczególne gminy regionu - wyjaśniła Wiesława Borczyk. - Pierwsza na tej naszej turystycznej liście jest gmina Gródek nad Dunajcem.

Dzisiejsza uroczystość była też okazją do wyróżnienia słuchaczy, którzy wyjątkowo aktywnie działali w różnych sekcjach SUTW.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...