Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Sądecka jednostka Straży Granicznej ma imię i sztandar

2 czerwca 2017 r.

Dzisiaj Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu otrzymał imię 1. Pułku Strzelców Podhalańskich i nowy sztandar. Uroczystość odbyła się na sądeckim Rynku. Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Pławiak.

Po mszy św. w bazylice św. Małgorzaty, na płycie Rynku w Nowym Sączu odbył się uroczysty apel z okazji XXVI powstania SG połączony z wręczeniem sztandaru i nadaniem imienia Karpackiemu Oddziałowi Straży Granicznej.

- Powiat Nowosądecki był jednym z fundatorów sztandaru – mówi starosta Marek Pławiak. – Cieszę się, że funkcjonariusze Straży Granicznej powrócili do Nowego Sącza i zapewniają bezpieczeństwo na granicach. Zawsze wspieramy służby mundurowe i nadal będziemy to robić – zadeklarował starosta.

W uroczystości uczestniczył m.in. Jakub Skiba – sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz st. bryg. SG Marek Łapiński – komendant główny Straży Granicznej. Obecni był również: wiceminister Wiesław Janczyk, senator RP Stanisław Kogut i Jan Hamerski, posłowie, prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, wójtowie, burmistrzowie, starostowie oraz przedstawiciele różnych służb mundurowych i inspekcji współdziałających z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Na zakończenie uroczystości, Orkiestra Reprezentacyjna SG i funkcjonariusze KOSG dali pokaz musztry.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...