Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Ruszyła akcja szczepienia lisów

9 kwietnia 2018 r.

 

Do 15 kwietnia w Małopolsce realizowana będzie akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepionka zostanie rozrzucona z samolotów, a część wyłożona ręcznie.

Podobnie jak w latach ubiegłych Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii Agnieszka Szczewczyk-Kuta przypomina, by w okresie wykonywania szczepień nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy wyprowadzać w kagańcu i na smyczy. Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji.

- Nie wolno dotykać, podnosić, a tym bardziej rozłamywać przynęty, ponieważ znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa - dodaje Agnieszka Szewczyk-Kuta. - W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

(szel)

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...