Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Rośnie nowe liceum w Grybowie

11 grudnia 2017 r.

Trwa przebudowa dawnego internatu w Grybowie na potrzeby Liceum Ogólnokształcącego. Prace postępują zgodnie z planem i w marcu przyszłego roku budynek i hala sportowa powinny być gotowe. Nie jest wykluczone, że młodzież będzie pisała maturę w 2018 roku już w nowych pomieszczeniach.

- Budynku, w którym obecnie znajduje się Liceum Ogólnokształcące w Grybowie i który wystawiliśmy na sprzedaż nie można dostosować do wciąż rosnących potrzeb liceum – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Obiekt liczy wiele lat i nie ma sali sportowej. Chcąc zapewnić uczniom jak najlepsze warunki nauki i rozwoju, podjęliśmy decyzję o budowie nowej szkoły, która będzie łączyła te dwa elementy.

Powierzchnia użytkowa nowego budynku to 2732 m kw., w tym – parter 1430 m kw., I piętro - 834 m kw., II piętro - 466 m kw. Dotychczasowy budynek LO w grybowskim rynku to 2220 metry kw. Umowny termin zakończenia robót, które nie obejmują wielofunkcyjnego boiska sportowego oraz podstawowego wyposażenia (meble, pomoce naukowe itp.) to marzec 2018 r. Koszt inwestycji: 9 081 405,36 zł, w tym część sportowa 3 034 116,99 zł.

- Inwestycja obejmuje część dydaktyczną i sportową – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. - W obiekcie powstanie między innymi 10 nowoczesnych sal lekcyjnych, trzy pracownie językowe, pracownia matematyczna, dwa pokoje pracy indywidualnej nauczycieli, część administracyjna i sala gimnastyczna z pomieszczeniami towarzyszącymi.

To jedna z dwóch największych inwestycji prowadzonych obecnie przez Powiat Nowosądecki. Drugą jest rozbudowa Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju.

(olsz)

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...