Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Rośnie Narodowy Ośrodek Autyzmu

10 czerwca 2017 r.

Mszą św. i wmurowaniem kamienia węgielnego pod Narodowy Ośrodek Autyzmu rozpoczęła się dzisiejsza XXI Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach. W uroczystościach wziął udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak.

- To kolejna inicjatywa senatora Stanisława Koguta mająca na celu pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym – mówi starosta Marek Pławiak. – Dzisiaj wmurowaliśmy kamień węgielny - ten ośrodek jest bardzo potrzeby i cieszę się, że powstaje. To miejsce, które będzie służyć mieszkańcom naszego powiatu, ale też osobom potrzebującym z całej Polski. Narodowy Ośrodek Autyzmu to dzieło, które będzie procentować. Osoby cierpiące na tę chorobę nie mogą zostać same i właśnie tutaj, w Stróżach, znajdą odpowiednią opiekę i wsparcie.

Na zaproszenie senatora Stanisława Koguta przybyli m.in.: wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, posłowie – Barbara Bartuś i Jan Duda, starosta nowosądecki Marek Pławiak, sekretarz Powiatu i radny wojewódzki Witold Kozłowski, członek Zarządu PN Franciszek Kantor, przewodniczący Rady PN Zygmunt Paruch, radni, wójtowie, lekarze, osoby wspierające budowę ośrodka dla chorych na autyzm, a także przedstawiciele firm współpracujących przy jego tworzeniu. Spotkanie uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza, która dała pokaz swoich muzycznych umiejętności wzbudzając aplauz dzieci i zaproszonych gości.

Podczas spartakiady nie zabrakło niepełnosprawnych z różnych zakątków Polski, którzy  rywalizowali w konkurencjach sportowych. To kolejna impreza przyciągająca tłumy na stadion w Stróżach i służąca integracji.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...