Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Roboty w Grybowie potrwają do końca maja

10 kwietnia 2018 r.

Powoli dobiegają końca prace budowlane i wykończeniowe przy rozbudowie budynku na potrzeby LO w Grybowie oraz przy budowie sali gimnastycznej z zapleczem dla uczniów tego liceum. 

- Oddanie do użytku tej inwestycji wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie przewidziano na 31 maja tego roku – mówi wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk. – Obecnie trwają prace wykończeniowe: sale lekcyjne są malowane, na podłogach kładzione są nowoczesne wykładziny, niebawem będzie malowana elewacja. Trwają też ostatnie roboty przy nowej sali gimnastycznej, o którą wzbogaci się nasze Liceum.

W ramach programu Rewitalizacji Miasta Grybowa, Urząd Marszałkowski przekaże Powiatowi dofinansowanie do tej inwestycji w wysokości ponad sześciu milionów złotych. Po otrzymaniu tej kwoty oraz dotacji z Ministerstwa Sportu w wysokości 1,2 mln zł budżetu Powiatu zostanie przekazana tylko kwota 1,5 mln zł.  

- Planując powiatowe inwestycje zawsze staramy się, aby pozyskać środki zewnętrzne i nie obciążać nadmiernie budżetu Powiatu – tłumaczy starosta Marek Pławiak. – Cieszę się, że inwestycja w Grybowie dobiega końca i niebawem będziemy mogli otworzyć sale lekcyjne i salę gimnastyczną dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego.

Przypominamy, że obecnie trwa nabór do szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...