Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Recytowali patriotycznie

7 marca 2018 r.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu odbyły się eliminacje powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs co roku odbywa się na zasadzie eliminacji w formie czterech turniejów: turniej recytatorski, turniej poezji śpiewanej, turniej teatrów jednego aktora i wywiedzione ze słowa. W tym roku celem Konkursu jest uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gospodarzem tegorocznego Konkursu na etapie powiatowym były: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu oraz Internat Międzyszkolny w Starym Sączu, natomiast współorganizatorami: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 20 uczniów z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych. Prezentacje uczniów były oceniane przez Komisję Artystyczną, w składzie: Jacek Milczanowski (aktor, reżyser, scenarzysta, realizator warsztatów teatralnych, juror przeglądów teatralnych i konkursów żywego słowa) oraz Helena Domańska (od 1975 roku związana z LO w Starym Sączu, gdzie pracowała jako nauczycielka języka polskiego aż do emerytury), Małgorzata Mikulska (główny specjalista ds. animacji kultury, kierownik Sekcji Animacji Kultury w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu), Piotr Krzywdziński (współtwórca i solista zespołu Ciupaga z Łącka, finalista programu „Mam talent” oraz pracownik Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu).

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznło nagrody:

W turnieju recytatorskim: I miejsce – Katarzyna Marczyk z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego  w Muszynie, II – Jakub Lachur z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie, III – Klaudia Baran z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie i Gabriela Motyka z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie. Wróżnienia: Michał Kulka z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Justyna Hejmej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

W turnieju poezji śpiewanej: I – Ewelina Syjud z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku, II – Anna Czech z Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku, III – Patrycja Śliwińska z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego  w Muszynie.

W turnieju teatrów jednego aktora: I – Paulina Zięba z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, II – Klaudia Butas z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu.

Do eliminacji rejonowych zakwalifikowali się: Paulina Zięba, Katarzyna Marczyk, Jakub Lachur, Klaudia Baran, Gabriela Motyka, Ewelina Syjud, Anna Czech, Patrycja Śliwińska.

Nad przebiegiem konkursu czuwali min.: dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym –Artur Rola, dyrektor Liceum –Krzysztof Szewczyk, dyrektor Internatu - Lucyna Dybiec i dyrektor PMDK  w Starym Sączu –Krzysztof Szewczyk.

(o)

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...