Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

W chorobach serca liczy się szybka interwencja

13 czerwca 2017 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się z prof. Dariuszem Dudkiem - przewodniczącym Rady Instytutu Kardiologii oraz ordynatorem II Kliniki Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych w Krakowie i Małgorzatą Oleksy - wiceprezesem Zarządu spółki Intercard. Rozmawiano o opiece kardiologicznej dla mieszkańców naszego regonu.

- Profesor mówił o chorobach serca, które zagrażają mieszkańcom Polski i Sądecczyzny i o nowoczesnych metodach leczenia – mówi starosta Marek Pławiak. – Ilość osób hospitalizowanych w Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu, które działa na terenie szpitala przy ulicy Młyńskiej, świadczy o tym, że oddział prowadzony przez spółkę Intercard jest bardzo potrzebny.

Przypomnijmy, że spółka Intercard, która zarządza Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu, została utworzona w 2005 roku z myślą o rozwijaniu systemu kardiologii inwazyjnej w Polsce Południowej. Pierwszym dokonaniem było właśnie powołanie samodzielnego centrum w Nowym Sączu (czerwiec 2005 roku). Już  w listopadzie 2005 roku przeprowadzony został, przez zespół lekarzy II Kliniki Kardiologii Collegium Medicum UJ w Krakowie, pierwszy zabieg.

- Cieszę się, że właśnie w Nowym Sączu istnieje oddział kardiologii inwazyjnej – dodaje starosta Marek Pławiak. –  Korzystają z niego mieszkańcy i turyści z różnych zakątków naszego regionu. To ważne tym bardziej, że w schorzeniach związanych z układem krążenia liczy się szybka interwencja.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...