Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Powiatowi wokaliści na scenie

5 kwietnia 2019 r.

Na scenie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się finał XXIV Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Imprezę organizuje Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

Wokaliści prezentowali swój talent przed jury oraz wicestarostą nowosądeckim Antonim Koszykiem. Obecni byli również: Stanisław Dąbrowski – radny Powiatu Nowosądeckiego, Kazimierz Gizicki – zastępca burmistrza Starego Sącza oraz Małgorzata Lenartowicz – starszy wizytator z Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu.

- Do finału zakwalifikowało się 71 osób wyłonionych spośród ponad 287 uczestników eliminacji, które odbyły się w czterech placówkach kulturalnych na terenie powiatu – mówi Krzysztof Szewczyk, dyrektor PMDK w Starym Sączu. Dla wielu młodszych uczestników był to debiut na scenie, ale dzielnie radzili sobie z tremą.

Jury obradowało w składzie: przewodnicząca – Iga Kozacka (wokalistka, studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach, półfinalistka program The Voice of Poland 5), Renata Gierczyk – nauczyciel PMDK,  Jarosław Kuśnierz – nauczyciel PMDK oraz Zbigniew Kogut – nauczyciel PMDK. Po prezentacjach, zebrani mogli wysłuchać i obejrzeć występ zespołów tańca nowoczesnego działających w MDK pod okiem Renaty Burzyńskiej. Wystąpiły formacje: Best, Alibi i Ups.

Wyniki:

I KATEGORIA WIEKOWA: I miejsce: Hanna Pierzchała (Akademicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu), II - Emilia Chlipała (Szkoła Podstawowa nr 9 w Nowym Sączu) i Katarzyna Biskup (Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej), III - Antonina Marchacz (Szkoła Podstawowa w Podolu Górowej) i Kalina Steczowicz (Akademicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu). Wyróżnienie: Maja Rogóż (Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej) i Nikola Kowalik (Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu).

II KATEGORIA WIEKOWA: I miejsce - Krystian Gizicki  (Pałac Młodzieży w Nowym Sączu), II - Paweł Madzia i Martyna Koszkul, III - Julia Ferenc (Szkoła Podstawowa w Zabrzeży) i Dagmara Gromniak (Szkoła Podstawowa nr 14 w Tarnowie). Wyróżnienie:

Julia Biel (Szkoła Podstawowa w Gołkowicach), Zuzanna Magiera (Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu).

III KATEGORIA WIEKOWA: I miejsce - Maksymilian Bieryt (Szkoła Podstawowa w Jazowsku) i Julia Wincenciak (Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu), II - Dominika Stabrawa (Szkoła Podstawowa nr 18 w Nowym Sączu) i Ewelina Oleksy (Szkoła Podstawowa w Binczarowej), III - Joanna Rucińska (Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy) i Kinga Iwan (Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu). Wyróżnienie: Anna Hojniak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie), Karolina Michalik (Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej) i Agnieszka Miczulska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Muszynie).

IV KATEGORIA WIEKOWA: I miejsce - Maria Wróbel (Szkoła Podstawowa nr 1 w Muszynie), Karolina Mazur  (Licem Akademickie w Nowym Sączu), Patrycja Kotarba (Zespół Szkół nr 3 w Nowym Sączu), II - Oliwia Ślipek (Pałac Młodzieży w Nowym Sączu) i Mateusz Poręba (Szkoła Podstawowa w Królowej Górnej), III - Martyna Gucwa (Szkoła Podstawowa nr 2 w Muszynie) i Jadwiga Kondracka (Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu). Wyróżnienie: Magdalena Gomulec (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy Zdroju), Angelika Zając (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej).

(olsz)

Fot. PMDK

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...