Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Powiat inwestuje w Piwnicznej

29 czerwca 2018 r.

Blisko 1,4 kilometra nowej nawierzchni zostało położonej na ul. Szczawnickiej w Piwnicznej-Zdroju. To kolejna inwestycja władz Powiatu Nowosądeckiego wychodząca naprzeciw turystom i podnosząca bezpieczeństwo mieszkańców.

- To inwestycja tym ważniejsza, że ulicą Szczawnicką można dotrzeć do jednej z największych atrakcji turystycznych gminy Piwniczna czyli szlaków prowadzących w głąb Beskidu Sądeckiego – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Turyści idą tędy między innymi na Obidzę, Niemcową, czy w stronę Eliaszówki. Teraz mogą poruszać się bezpiecznie. Droga ma nową nawierzchnię, a pobocza zostały specjalnie utwardzone i wyrównane.

Koszt inwestycji to blisko 1,2 miliona złotych.

- Ulica Szczawnicka była w opłakanym stanie – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – Podjęliśmy decyzję o jej remoncie i cieszymy się, że został zakończony przed wakacjami. Wczoraj, podczas sprawdzania jakości wykonania inwestycji, poboczami podróżowali już turyści udający się na szlaki Beskidu.

Oprócz nowego asfaltu i poboczy, wykonano także odwodnienie i przygotowano krawężniki pod budowę chodnika na całym odcinku drogi.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...