Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Powiat buduje chodnik w Witowicach

9 marca 2018 r.

Ruszyła budowa kolejnego odcinka chodnika przy drodze powiatowej Witowice Dolne – Rożnów. W ubiegłym roku powstało ponad pół kilometra trasy dla pieszych, w tym roku będzie to blisko 600 metrów. Termin zakończenia prac ustalono na 29 czerwca 2018 r.

- Chcemy zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym, a w tym miejscu jest to szczególnie ważne – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – W okresie letnim tą drogą przejeżdżają setki samochodów jadących nad Jezioro Rożnowskie. W ubiegłym roku zdecydowałem wraz z Zarządem Powiatu o budowie chodnika przy drodze powiatowej Witowice Dolne - Rożnów, na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową numer 75 w Witowicach Dolnych do drogi łączącej Witowice Górne z Tropiem - prowadzącej do kładki dla pieszych przez rzekę Dunajec.

Łączna długość chodnika na tym odcinku wynosi 1.165 metrów, a koszt prac zamyka się kwotą 1.026.664,31 zł. W 2017 r. Powiat wybudował chodnik na długości 576 metrów za 489.900,77 zł, natomiast pozostały zakres - 589 metrów o wartości 536.763,54 zł - jest realizowany w tym roku. Termin zakończenia prac jest ustalony na 29 czerwca 2018 r.

Przypomnijmy, że przed mostami w Witowicach i Rożnowie została w ubiegłym roku zamontowana sygnalizacja świetlna, która znacznie usprawniła ruch. Inwestycja, która kosztowała 224 tys. zł to efekt obietnicy złożonej mieszkańcom i turystom przez starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka.

- Na mostach w Witowicach i Rożnowie często dochodziło do niebezpiecznych sytuacji w momencie, gdy z obu stron naraz chciały przejechać samochody – mówi Marek Pławiak. - Mosty są w łuku, a wyniesienie na środku sprawia, że nie było widać pojazdu oczekującego z drugiej strony. Sytuacja ta powodowała, że często dwaj kierowcy spotykali się na środku przeprawy i żaden nie chciał się cofnąć. Uruchomiona w ubiegłym roku sygnalizacja świetlna rozwiązała ten problem i jednocześnie usprawniła ruch pieszych, szczególnie dzieci, które do tej pory były narażone na potrącenie przez samochód.

Teraz nadszedł czas na kolejny etap prac w tym rejonie i budowę drugiej części chodnika.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...